Aktualny czas: 02-05-2024, 06:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak postępować gdy biska osoba pije?
Autor Wiadomość
robin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
[/quote]
Robin doświadczył boleśnie odsunięcia się żony ale ono nie musiało być w jej intencjach próbą wpływania na niego. Równie dobrze ona mogła w tym momencie właśnie zacząć się skupiać na sobie i na innych rzeczach poza jego piciem, które są w życiu też ważne. Mogła po prostu odpuścić sobie zabiegi aby on przestał pic i zajęła się czymś innym. On to poczuł i to go zmotywowało.
Na picie męża masz niewielki wpływ, jeśli w ogóle jakiś, podczas gdy na różne rzeczy związane z dziećmi masz znacznie większy. Sensowniej jest wpuszczać swoją energię w te sprawy nad którymi można mieć kontrole a nie tracić jej tam, gdzie efekty są mizerne.
[/quote]

Podpisuję się pod tym z całym przekonaniem. Nie napisałem wcześniej' że żona postąpiła tak tylko dzięki temu, że bierze udział w terapii dla osób współuzależnionych. Ona nie zrobiła tego przeciw mnie ale dla siebie. Zadbała o siebie. Podałem przykład mojego związku ale rację ma Ela, że Ty powinnaś najpierw się zastanowić co na skutek picia partnera tracisz. Nie potępiaj, nie proś, nie wysłuchuj obietnic. Po prostu zacznij robić to czego nie robisz przez picie partnera. I chyba ważne jest to żebyś mówiła o swoich uczuciach i konsekwentnie dążyła do swojego szczęścia. W moim przypadku szokiem było to, że nagle żona przestała się mną przejmować. Rozwód miał być po prostu konsekwencja tego, że nie umiałbym się dostosować do nowych warunków.
Pozdrawiam i życzę siły i pogody ducha)))
27-07-2011 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije? - robin - 27-07-2011 14:34

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Związek z osobą uzależnioną. Ania1506 23 38,694 25-01-2020 22:18
Ostatni post: Kala żona alkoholika
  Moja matka pije i niszczy całą rodzinę nununa 4 9,106 05-12-2014 14:39
Ostatni post: agaton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości