Aktualny czas: 02-05-2024, 14:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak postępować gdy biska osoba pije?
Autor Wiadomość
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Przytoczę swoją historię. Bardzo chciałam aby mój maż przestał pić (mi oczywiście bardziej na tym zależało). Robiłam różne zabiegi: prosiłam, dbałam, groziłam, straszyłam, szantażowałam itd. i nic...Nie działało! w trakcie kolejnego tygodniowego picia męża już nie miałam siły się nim zajmować. Postanowiłam zająć się sobą i dzieckiem zmienić swoje życie. Skupiłam się na zorganizowaniu czasu sobie i synowi. Pojechaliśmy nad wodę i spędziliśmy cudownie dzień. Wieczorem po powrocie mąż leżał pijany. Rano powiedziałam, że będę wraz z synem w jednym pokoju a on w drugim. Zadbałam o siebie i syna abyśmy mieli przygotowane jedzenie i inne potrzebne dla nas rzeczy oraz zorganizowany czas. I tak przez 3 kolejne dni... Zaczęło do mnie docierać jak jest fajnie, normalnie jak dobrze zadbać o siebie. Będąc na plaży wraz z synem nagle nie wiadomo skąd pojawił się mąż z kwiatami. Przecież nic mu nie mówiłam gdzie będę? Przepraszał, wręczył kwiaty. Na początku nie chciałam wierzyć w obietnice poprawy ale im dłużej trwała rozmowa, to miękłam i dałam się omotać (po raz kolejny), że teraz już będzie inaczej. Oczywiście, że było inaczej a nawet gorzej. Chciałam powrócić do zadbania o siebie ale czułam, że sama nie dam rady. Zaczęłam z mężem pić, czasem aby on mniej wypił i tak wróciłam do brania narkotyków po kilkuletniej abstynencji. Bardzo żałowałam, że nie wykorzystałam tego momentu, gdy czułam brak siły do walki z jego piciem do pójścia na terapię ze współuzależnienia bądź poszukania pomocy specjalisty. Byłaby to szansa aby się wzmocnić w swoim postanowieniu o zmianie na lepsze. To historia o tym, że warto korzystać z pomocySmile Dzisiaj jestem po terapii i dowiedziałam się że jestem JA ważna dla siebie. Kiedyś myślałam, że bez niego nie istnieję.
06-04-2011 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije? - agtagt - 06-04-2011 18:38

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Związek z osobą uzależnioną. Ania1506 23 38,694 25-01-2020 22:18
Ostatni post: Kala żona alkoholika
  Moja matka pije i niszczy całą rodzinę nununa 4 9,106 05-12-2014 14:39
Ostatni post: agaton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości