Aktualny czas: 19-05-2024, 04:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matka i corka
Autor Wiadomość
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Matka i corka
Czytam Twojego posta i przypomina mi się historia mojej koleżanki z jej córką biorącą narkotyki. Nadmieniam iż jej matka, też osoba uzależniona po leczeniu - trzeźwa. Córka brała narkotyki, kradła wplątywała się w różne destrukcyjne związki z mężczyznami. Trafiła do więzienia. Jej matka miała ogromne poczucie winy w związku z tym, iż sama kiedyś nie była przykładem dla córki i to ją bardzo ograniczało przed tym aby postawić granice i potraktować ją odpowiedzialną za swoje życie i także leczenie. Matka dbała o nią wysyłała pieniądze i paczki twierdząc i licząc, że teraz, to już pewnie zrozumiała i będzie na pewno inaczej. Ale przecież więzienie nie leczy a córka na propozycję matki leczenia z uzależnienia wykręcała się twierdząc, że przecież teraz już sobie poradzi, bo w więzieniu nie brała. Matka też załapała się na te argumenty w krótkiej abstynencji córki dając pieniądze oraz regularnie zabiegała o kontakty z nią. Córka była bierna i chętnie korzystała z oferowanej pomocy pogrążając się dalej w uzależnieniu i trafiając kolejne razy do więzienia. Matka się umęczyła i w końcu postanowiła poczekać aż córka zacznie ją sama prosić o pomoc. Ostatecznie córka sama załatwiła i pojechała na leczenie do ośrodka stacjonarnego i zaczęła zabiegać sama o kontakty z matką. Mam nadzieję, że przykład koleżanki Ci posłuży. Sama jestem, osobą uzależnioną z wieloletnią abstynencją i wiem jakie to trudne dla matki ale też wiem, że możliwe do zrobienia. Jak Ci samej trudno to pisz na forum a tez nie zaszkodzi skorzystać z pomocy terapeuty. Trzymam kciuki i pozdrawiam Cie gorąco.
03-09-2012 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Matka i corka - margaret - 29-08-2012, 16:10
RE: Matka i corka - MarKu - 29-08-2012, 20:36
RE: Matka i corka - agtagt - 03-09-2012 14:52
RE: Matka i corka - grazynka03 - 16-09-2012, 14:01

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja matka pije i niszczy całą rodzinę nununa 4 9,122 05-12-2014 14:39
Ostatni post: agaton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości