Aktualny czas: 16-04-2024, 19:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcjonowanie osób z syndromem DDA po terapii
Autor Wiadomość
angelcia_af Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Funkcjonowanie osób z syndromem DDA po terapii
Witam.
Proszę opowiedzcie jak się zmieniło Wasze życie po terapii? Czy terapia jest skuteczna? Czy pomogła Wam? Jeśli tak to co się zmieniło w Waszym życiu rodzinnym (Wasz stosunek do partnera, dzieci, kontakt z nimi) w życiu towarzyskim? Bardzo proszę podzielcie się z swoimi doświadczeniami.
23-06-2011 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Funkcjonowanie osób z syndromem DDA po terapii
Wśród stałych bywalców nie ma nikogo, kto byłby już PO terapii. Dwie osoby są w trakcie. Wszystkie poza tym samodzielnie pracujemy nad sobą. O naszych zmaganiach możesz poczytać w różnych wątkach Smile
23-06-2011 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Funkcjonowanie osób z syndromem DDA po terapii
Dokładnie tak, jak pisze Alex, są osoby, ale będące w trakcie terapii (m.in. ja). Ale to jest moje drugie podejście do terapii, więc napiszę parę słów o pierwszym doświadczeniu z terapią.
Pomogła mi ona bardzo. Gotowa jestem nawet stwierdzić, że mogłabym wręcz bardzo dobrze radzić sobie w życiu po terapii, gdyby nie dwie rzeczy:
1. chyba zakończona została troszeczkę za wcześnie;
2. dalsze pozostawanie w domu rodzinnym z ojcem alkoholikiem.
Tkwienie w tym samym, toksycznym środowisku, znacznie utrudnia powrót do zdrowia, albo potrafi zniszczyć pozytywne efekty terapii.
Obecnie uczęszczam ponownie na terapię, ponieważ jestem w stanie, nazwijmy to, masakrycznym.
Podsumowując - terapię polecam, ale ważne jest (o czym wspomniała również Alex), aby pracować nad sobą cały czas. Trzeba ćwiczyć nowe zachowania, bo samo pójście na terapię i odsiedzenie swojego czasu nic nie da. To dopiero początek długiej, żmudnej, ale niezwykle ważnej i często owocnej pracy nad sobą.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
23-06-2011 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Funkcjonowanie osób z syndromem DDA po terapii
Wink " samo pójście na terapię i odsiedzenie swojego czasu nic nie da." no tak bo to tak jakby iść do doktora wziąć recepty i nawet ich nie wykupić Huh ,
A z tym cyt:"Tkwienie w tym samym, toksycznym środowisku, znacznie utrudnia powrót do zdrowia, albo potrafi zniszczyć pozytywne efekty terapii." w 100% się zgadzam,i skoro tak masz to łatwo nie masz Sad ale dasz radę bo chcesz Smile , trzymam kciukolki Wink
24-06-2011 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DDA + nerwica gratis mycha88 41 61,441 22-08-2022 14:53
Ostatni post: Meder
Thumbs Up DDA (kobiety w związku) – wywiad (mail itp.) from.nessy 1 4,461 16-10-2018 10:17
Ostatni post: bwalaszczyk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości