Aktualny czas: 22-08-2014, 03:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojciec alkoholik [ODWYK]
Autor Wiadomość
Aftey96 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Ojciec alkoholik [ODWYK]
Witam. Mam 16 lat. Mam ojca alkoholika. Razem z matką chcemy coś z tym zrobić. On po prostu demoralizuję naszą rodzinę. Gdy nie piję, jest ok. Sami wiecie jak to wygląda. Pije - do 2 tygodni, potem przerwa - na tydzień, może dwa. Nie skarżę się na brak pieniędzy. Mamy z czego w miarę "godnie" żyć. Gdy zaczyna pić jest źle, bardzo źle. Jest na emeryturze. Pracował w wojsku. "Wojsko robi z Ciebie nerwusa" - to nie tylko cytat ale fakt. Jest strasznie nerwowy. Gdy wypije awanturuje się. Klnie, wyjmuje nasz negatywny cechy i ma powody do awantury. Nie daje spać po nocach. Nawet w nocy ok, godziny 24 potrafi klnąć na cały blok. Moja mama już nie pracuje ok. 2 lata. Ostatnio, to jest jego główny temat do "przemówień". Bez żadnego pohamowania, nazywa ją od kur*y. Do mnie np. przyczepia się, że nie zrobiłem karty pływackiej. Wiecie, takie błahe sprawy. Praktycznie wszystko jest jego tematem do rozmów i awantury. Do żadnych rękoczynów nie doszło ( na szczęście ). ja wcześniej pisałem, pracował w wojsku. Gdy przeszedł na emeryturę otrzymał "wolność". Żadnych obowiązków - tylko tyle że zapłaci rachunki ( przez internet ) - leń patentowany. Krótko, zwięźle i na temat, streściłem Wam naszą sytuację.

Matka, widzę to wykańcza się z dnia na dzień. Coraz bardziej boli ją serce. Wszystko przez to, że denerwuje się. Mam jeszcze siostrę, ale to chyba mało ważne. Mówi, że niedługo wyląduje w psychiatryku.

Moje pytanie do Was :
- co zrobić i jak pomóc mamie, żeby oddać go na przymusowe leczenie. Zawsze gdy mówimy, że ma problem z alkoholem on unika albo rozwiewa temat. Typowe zagrania alkoholika.
- gdzie zacząć aby w miarę szybko nam pomogli

Proszę, pomóżcie. Już nie wytrzymujemy - psychicznie.
22-01-2013 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michu Offline
Administrator

Liczba postów: 936
RE: Ojciec alkoholik [ODWYK]
Z tego co się orientuję, to w obecnych czasach już nie można nikogo "oddać" na przymusowy odwyk. Jeśli już to by trzeba najpierw go ubezwłasnowolnić, a podejrzewam, że alkoholizm to jest zbyt mało aby kogoś ubezwłasnowolnić. Rozumiem, że jest wam cieżko, bo to naprawdę trudna sytuacja. Natomiast jeśli on nie chce nic z tym zrobić, bo nie chce zobaczyc tego że ma problem no to będzie bardzo trudno namówić go na leczenie. Co możecie zrobić to rozmawiać z nim... jednak to nie jest wszystko co możecie zrobić w tej sytuacji. Mianowicie mozecie pomóc sobie udając się na przykład na terapię dla osób współuzależnionych. Wy jako najbliższa rodzina alkoholika jesteście osobami współuzależnionymi, na taka terapia jest potrzebna po to, zeby nabrac dystansu do wszystkiego, zeby zadbać o siebie, nauczyć sie dbania o siebie i swoje potrzeby. Jeśli byście poszli na taką terapię to twój ojciec może by zobaczył ze jednak coś jest na rzeczy i sam by poszedł na odwyk i swoją terapię dla alkoholików.

Poczytaj o tym, jak każdego dnia oswajam paniczny lęk.◕‿◕
22-01-2013 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aftey96 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dziękuję i czekam na dalsze porady.
22-01-2013 22:27
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 20
Witaj,
Twoja mama powinna zgłosić się jak najszybciej do najbliższej poradni odwykowej w miejscu zamieszkania w celu porozmawiania o sytuacji w waszym domu i terapeuta zaproponuje pomoc oraz poinformuje jakie działania są możliwe. Nie ma jedynej słusznej recepty dla wszystkich. To co Ty możesz, to porozmawiać z mamą o tej możliwości. Gorąco zachęcam, gdyż trwanie bezczynne i godzenie się na tę sytuację nie rozwiąże problemu. Poczytaj na forum różne posty a znajdziesz odpowiedzi z czym się wiąże leczenie osoby uzależnionej.
24-01-2013 21:21
Dżoana_28 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Witam, jestem w podobnej sytuacji. Ojciec pije, a ja już nie mam na to siły. Mieszkam z nim sama bo rodzeństwo wyprowadziło się, a mama zmarła jak byłam malutka. Dowiedziałam się, że mam iść do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych (taka komisja mieści się np. w Miejskim lub Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej) i tam zgłosić problem. Oni wezwą ojca na spotkanie i jeśli nie zjawi się raz, potem drugi (na kolejne wezwanie) to kierują sprawę do sądu i wtedy ojciec może otrzymać sądowny nakaz leczenia czy mu się to podoba czy nie. Z tym, że jest opcja, że albo dostanie kuratora i będzie musiał stawiać się na wezwania itd. albo zostanie skierowany do zamkniętego ośrodka. Najważniejsza w całym postępowaniu jest determinacja rodziny. Dlatego jeśli zaczniecie iść tym trybem postępowania, którym ja zamierzam iść, to nie możecie się z tego wycofać, bo twój ojciec dostanie skrzydeł.
22-02-2013 16:06
aska2520 Offline
Member

Liczba postów: 94
Witam. Zgadzam się z Dzoaną. Z tego co też wiem, to Twój ojciec może dostać nakaz leczenia z sądu w szczególności jeżeli znęca się nad wami.
23-02-2013 01:52
Odpowiedz