Aktualny czas: 28-03-2024, 14:22 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojciec alkoholik [ODWYK]
Autor Wiadomość
Aftey96 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Ojciec alkoholik [ODWYK]
Witam. Mam 16 lat. Mam ojca alkoholika. Razem z matką chcemy coś z tym zrobić. On po prostu demoralizuję naszą rodzinę. Gdy nie piję, jest ok. Sami wiecie jak to wygląda. Pije - do 2 tygodni, potem przerwa - na tydzień, może dwa. Nie skarżę się na brak pieniędzy. Mamy z czego w miarę "godnie" żyć. Gdy zaczyna pić jest źle, bardzo źle. Jest na emeryturze. Pracował w wojsku. "Wojsko robi z Ciebie nerwusa" - to nie tylko cytat ale fakt. Jest strasznie nerwowy. Gdy wypije awanturuje się. Klnie, wyjmuje nasz negatywny cechy i ma powody do awantury. Nie daje spać po nocach. Nawet w nocy ok, godziny 24 potrafi klnąć na cały blok. Moja mama już nie pracuje ok. 2 lata. Ostatnio, to jest jego główny temat do "przemówień". Bez żadnego pohamowania, nazywa ją od kur*y. Do mnie np. przyczepia się, że nie zrobiłem karty pływackiej. Wiecie, takie błahe sprawy. Praktycznie wszystko jest jego tematem do rozmów i awantury. Do żadnych rękoczynów nie doszło ( na szczęście ). ja wcześniej pisałem, pracował w wojsku. Gdy przeszedł na emeryturę otrzymał "wolność". Żadnych obowiązków - tylko tyle że zapłaci rachunki ( przez internet ) - leń patentowany. Krótko, zwięźle i na temat, streściłem Wam naszą sytuację.

Matka, widzę to wykańcza się z dnia na dzień. Coraz bardziej boli ją serce. Wszystko przez to, że denerwuje się. Mam jeszcze siostrę, ale to chyba mało ważne. Mówi, że niedługo wyląduje w psychiatryku.

Moje pytanie do Was :
- co zrobić i jak pomóc mamie, żeby oddać go na przymusowe leczenie. Zawsze gdy mówimy, że ma problem z alkoholem on unika albo rozwiewa temat. Typowe zagrania alkoholika.
- gdzie zacząć aby w miarę szybko nam pomogli


Proszę, pomóżcie. Już nie wytrzymujemy - psychicznie.
22-01-2013 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aftey96 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Ojciec alkoholik [ODWYK]
Dziękuję i czekam na dalsze porady.
22-01-2013 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Ojciec alkoholik [ODWYK]
Witaj,
Twoja mama powinna zgłosić się jak najszybciej do najbliższej poradni odwykowej w miejscu zamieszkania w celu porozmawiania o sytuacji w waszym domu i terapeuta zaproponuje pomoc oraz poinformuje jakie działania są możliwe. Nie ma jedynej słusznej recepty dla wszystkich. To co Ty możesz, to porozmawiać z mamą o tej możliwości. Gorąco zachęcam, gdyż trwanie bezczynne i godzenie się na tę sytuację nie rozwiąże problemu. Poczytaj na forum różne posty a znajdziesz odpowiedzi z czym się wiąże leczenie osoby uzależnionej.
24-01-2013 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dżoana_28 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Ojciec alkoholik [ODWYK]
Witam, jestem w podobnej sytuacji. Ojciec pije, a ja już nie mam na to siły. Mieszkam z nim sama bo rodzeństwo wyprowadziło się, a mama zmarła jak byłam malutka. Dowiedziałam się, że mam iść do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych (taka komisja mieści się np. w Miejskim lub Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej) i tam zgłosić problem. Oni wezwą ojca na spotkanie i jeśli nie zjawi się raz, potem drugi (na kolejne wezwanie) to kierują sprawę do sądu i wtedy ojciec może otrzymać sądowny nakaz leczenia czy mu się to podoba czy nie. Z tym, że jest opcja, że albo dostanie kuratora i będzie musiał stawiać się na wezwania itd. albo zostanie skierowany do zamkniętego ośrodka. Najważniejsza w całym postępowaniu jest determinacja rodziny. Dlatego jeśli zaczniecie iść tym trybem postępowania, którym ja zamierzam iść, to nie możecie się z tego wycofać, bo twój ojciec dostanie skrzydeł.
22-02-2013 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aska2520 Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Ojciec alkoholik [ODWYK]
Witam. Zgadzam się z Dzoaną. Z tego co też wiem, to Twój ojciec może dostać nakaz leczenia z sądu w szczególności jeżeli znęca się nad wami.
23-02-2013 01:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ojciec alkoholik - wielki problem Patryku 1 3,639 09-01-2016 01:16
Ostatni post: Damiano
  alkoholik roza 3 8,330 31-01-2015 13:02
Ostatni post: aska2520

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości