Aktualny czas: 19-04-2024, 08:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
proszę o odpowiedź..
Autor Wiadomość
Zuza89 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #1
proszę o odpowiedź..
Witam , mam na imie Zuzanna. Pić zaczęłam w liceum. mieszkanie wynajmowałam, gdyż do liceum chodziłam w miescie oddalonym od swojego o 100 km, wiec nie miałam częstego kontaktu z matką. to nie były doże ilości alkoholu i nie często spożywane, co któryś weekend na imprezie ze znajomymi. Wtedy nie było z tym żadnego problemu byłam młoda nie zastanawiałam się nad takimi rzeczami jak alkoholizm, poza tym nie potrzebowałam alkoholu. później poszłam na studia, dalej wynajmowałam mieszkanie z kolegom. no i wtedy się troche zagalopowałam, bo piłam codziennie i w dużych ilościach, była nawet sytuacja gdy byłam chora a nie przeszkadzało mi to w piciu wódki leżąc z gorączką w łóżku. sama doszlam do tego, że przesadzam. po jakimś czasie zrezygnowałam ze studiów i wróciłam do swojego rodzinnego miasta, nie z powodu alkoholu. mieszkam już tu pół roku, przygotowuje sie do kolejnego podejscia na studia, ASP. nie widziałam żadnego problemu przestałam tyle pić. pije 1 lub 2 piwa dziennie, głównie zwykłe reddsy, czasem normalne piwa, tylko wieczorkiem. badzo lubie smak piwa. w weekendy pije do 3 piw. na imprezach pije jednak wódke lub gin. i byloby tak dalej gdyby nie moja matka, to przez nią zaczelam sie zastanawiac czy nie mam problemu. codziennie powtarza mi ze jestem alkoholiczka. rozumiem, martwi się, ale ja zawsze wychodziłam z założenia, że wszystko jest dla ludzi. no i zaczełam sie zastanawiać. dostrzegłam objawy takie jak to, że pije w samotności, no i prawie codziennie. pewnie mogłabym przestać pić na kilka dni, ale naprawde lubie smak alkoholi... właściwie założyłam ten wątek ze względu na moją matke, ja sama nie czuje, że chciałabym przestać pić, za bardzo to lubie, ale nie jestem pewna czy ona nie ma racji... sama nie wiem co mam myśleć... wiem, że jak nie ja, to nikt za mnie zadnej decyzji nie podejmie... ale czy picie takie które ja praktykuje, to już naprawde uzależnienie od alkoholu? np jedno piwo dziennie w domu i picie na imprezach? wiem, że grubo przesadzałam jeszcze jakiś czas temu, ale teraz jest już lepiej, pije mniej... nie wiem co mam sama myśleć. w sumie nie proszę o pomoc, prosze o to aby ktoś trzeci wypowiedział się na ten temat...
12-01-2012 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prosze o pomoc smerfetka 5 9,483 08-09-2011 19:08
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska
  Proszę o pomoc.. Anna 3 5,676 19-06-2011 10:39
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości