Aktualny czas: 20-04-2024, 05:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współuzależnienie
Autor Wiadomość
perone Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Współuzależnienie
Witam,

Zapraszam do dyskusji na temat artykułów zawartych w serwisie http://www.leczmy-alkoholizm.org

Admin
20-01-2009 02:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
andzelina Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Współuzależnienie
Tak czytałam i doszło do mnie dopiero dzisiaj dlaczego coś dzieje się niedobrego ze mną. Nie ma we mnie już radości życia, brakuje spotkań z rodziną, oczy szczypią od łez. Jestem współuzależniona od alkoholizmu. Chcę sobie i moim dzieciom pomóc. Tak zrobię.
16-01-2011 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Współuzależnienie
andzelino a czy wiesz jak możesz sobie i dzieciom pomóc? Tzn. czy wiesz na przykład od czego byś mogła zacząć, jaki jest pierwszy możliwy krok w Twojej sytuacji?

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
22-01-2011 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Współuzależnienie
(16-01-2011 23:10)andzelina napisał(a):  Tak czytałam i doszło do mnie dopiero dzisiaj dlaczego coś dzieje się niedobrego ze mną. Nie ma we mnie już radości życia, brakuje spotkań z rodziną, oczy szczypią od łez. Jestem współuzależniona od alkoholizmu. Chcę sobie i moim dzieciom pomóc. Tak zrobię.

W kilku zaledwie słowach zawarłaś całą dramaturgię swojej sytuacji.Trzymam za Ciebie i Twoje słowa -wiedz że jak zaczniesz coś robić dużo rzeczy rozwiąże się samo,a skoro myślisz pozytywnie to rozwiążą się też pozytywnie tylko się po prostu nie bój,ale też nie trać rozsądku i nie daj się ponieść emocjom.Bądź sobą i zawsze dobrej myśli.Czasem wpadnij i zapytaj na tym forum,zawsze ktoś coś doradzi albo podniesie na duchu bo pewnie nie będziesz miała łatwo.Trzymaj się .
25-01-2011 06:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Izabela530 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Współuzależnienie
Witam!
Na początek polecam ksiażkę Melody Beattie "Koniec Współuzaleznienia"
Nie jest to książka o tym,jak pomóc bliskiej ci osobie uzależnionej od alkoholu.Ta ksążka mówi o twoim najwazniejszym i prawdopodobnie najbardziej przez ciebie lekcewzonym obowiązku,a mianowicie o zajeciu się swoją własną osobą.Jest to ksiażka o tym,co masz robić,aby zacząć czuć się lepiej, o tym,jak uniknąć bólu i uzyskac kontrolę nad swoim życiem.Polecam mnie bardzo pomogła!
29-01-2011 02:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Współuzależnienie
Podpisuję się pod tym poleceniem Smile to jest rzeczywiście bardzo wartościowa książka. Bliscy tak bardzo angażują się w działania na rzecz kontroli picia ich alkoholika, że zupełnie gubią z pola widzenia siebie samych. To jest o tyle problem, że realnie bliscy nie są w stanie sprawić by ich alkoholik nie pił, jeśli on sam nie zacznie czegoś w tym kierunku robić. Paradoksalnie im bliscy więcej robią na rzecz przejęcia kontroli nad piciem tym mniej motywacji do zmiany ma ich alkoholik.
Tracą energię na działania nieskuteczne i sami sobie szkodzą, zaniedbując inne ważne sprawy w swoim życiu i tracą przez to poczucie wartości.
Książka pomaga znaleźć siebie w tym całym pijanym świecie.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
30-01-2011 02:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Współuzależnienie
Współuzależnienie-trudny temat bo co i jak robić żeby był "Wilk syty i owca cała"??? co poświęcić a co ratować -w tych kwestiach wiedzy nigdy za dużo a każda mądra rada jest bezcenna.Bardzo łatwo jest skrzywdzić siebie swoje otoczenie i nawet tego "skurczybyka alkoholika" a przecież nie o to chodzi-chodzi o to żeby wyjść z matni z możliwie najmniejszymi stratami,dlatego warto czytać słuchać i patrzeć.
30-01-2011 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kora Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Współuzależnienie
Wczoraj znowu chlonełam wiedze na temat alkoholizmu. Natrafilam na haslo "Wspołuzaleznienie" -obejzalam materialy filmowe i.. Doznalam szoku.. Kazda cecha tego zaburzenia jest czescia mnie.. Postanowilam na 1 miejscu widziec siebie. To chyba pierwszy krok do tego by zyc pelnia zycia, jak kiedys.
03-02-2011 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Współuzależnienie
(03-02-2011 19:34)kora napisał(a):  Wczoraj znowu chlonełam wiedze na temat alkoholizmu. Natrafilam na haslo "Wspołuzaleznienie" -obejzalam materialy filmowe i.. Doznalam szoku.. Kazda cecha tego zaburzenia jest czescia mnie.. Postanowilam na 1 miejscu widziec siebie. To chyba pierwszy krok do tego by zyc pelnia zycia, jak kiedys.

Big Grin uśmiecham się do tego Twojego postanowienia. Dokładnie tak, przeczytaj sobie tę książkę o której tu mowa ("Koniec Współuzależnienia") - znajdziesz tam naprawdę dużo dobrych pomysłów, jak to konkretnie zrobić aby zacząć widzieć siebie w tej relacji, a nie tylko kręcić się wokół tego czy on pije,nie pije, kiedy zacznie...itd
Zobacz nie jesteś uzależniona a Twoje życie się zaczyna kręcić wokół (jego) picia dlatego to nazywa się współuzależnieniem.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
03-02-2011 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Współuzależnienie
Smile I ja dołączam uśmiech do tego postanowienia"Postanowiłam na 1 miejscu widziec siebie." bo wtedy Ty będziesz żyć pełnią życia i będziesz mogła również pomóc Jemu jeśli tylko z Jego strony będzie dobra wola.
To że jak piszesz "Każda cecha tego zaburzenia jest częścią mnie"jest oczywiste -to tak jak objawy i przebieg przeziębienia grypy czy innego zaburzenia u wszystkich jest podobny ,tak samo i tu.Gdyby Twój chłopak poszedł na terapię to też pewnie byłby zaskoczony że jego zachowania i ich negatywne skutki są typowe dla wszystkich Alkoholików i że jest to "równia pochyła" na której przyspiesza się z każdym wypitym kieliszkiem,a jedyny sposób żeby się zatrzymać to "przestać pić "bo ..........? i w miejsce kropeczek wystarczy wstawić co tracę pijąc a co zyskuję nie pijąc. Huh
Ja wczoraj miałem okazję się napić,sąsiad proponował ale odmówiłem i po pracy odwiedziła mnie Ukochana i fajnie spędziliśmy popołudnie,a mamy umowę od lat że jak byłbym po kieliszku to Ona nawet przez próg nie przechodzi, Wink i dzisiaj nie mam kaca ,głowa nie boli,nie mam moralnego kaca i jestem szczęśliwym człowiekiem,wystarczyło odmówić wypicia z sąsiadem,i zrobiłem to jak widać nie dla NIEJ tylko przede wszystkim DLA SIEBIE-ale trochę trwało żebym zmienił stereotyp myślenia bo kiedyś to byłoby to z mojej strony poświęcenie ,dla Niej. Exclamation
Dla Niej to mogę kupić kwiaty,bilety do kina albo jakiś miły drobiazg-to mogę zrobić dla Niej,a nie piję przede wszystkim DLA SIEBIE Shy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2011 08:02 przez romanj522.)
04-02-2011 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DDA, współuzaleznienie i emigracja alter_ego 8 15,635 10-05-2019 00:19
Ostatni post: Nimraa
  współuzależnienie wszystko o nim napisano, a i tak nie wiadomo co robić- pomóżcie lenti 2 4,999 19-12-2011 00:32
Ostatni post: lenti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości