Aktualny czas: 06-05-2024, 09:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDA a kłamstwa
Autor Wiadomość
zetka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: DDA a kłamstwa
(17-12-2014 13:05)Michu napisał(a):  Hmm
Najpierw odpowiem na twoje pierwsze pytanie.
Tak. Ludzie z syndromem dda często mają problem z kłamaniem, ale dda nie może byś usprawiedliwieniem kłamania, "a bo ona lub on ma dda, to moze kłamać" - nie nie może, dda nie może być wymówką, ludzie z syndromem dda mają tendencje do kłamania dlatego, ze w dzieciństwie musieli wszystko ukrywać, ukrywali swoje prawdziwe emocje, swoje potrzeby, ukrywali też pijaństwo rodzica, zeby się nie wydało "przy ludziach". Nauczyli się tego w dzieciństwie dlatego w dorosłym życiu nadal taki schemat u nich działa, bo nie zauważają tego, ze teraz to oni są dorośli i juz kłamać nie muszą, tylko to wszystko działa na zasadzie automatu, na który obecnie nie mają wpływu, dlatego potrzebna jest terapia, bo ona uczy nowych, zdrowych schematów i zdrowych automatów.

Natomiast jeśli chodzi o twojego męża, to oprócz tego, że on może mieć problem dda, to jednak na pierwszy plan wysuwa się to, że może mieć problem alkoholowy. Jak ktoś jest alkoholikiem, to najpierw sie go leczy z alkoholizmu, a dopiero potem zabiera się za dda.

Jeśli ktoś pije przy małym dziecku, chociaż ma sie nim opiekować i nie widzi w tym nic złego... Jeśli ktoś podbiera oszczędności i wydaje na alkohol, a potem kłamie, że nie brał ani nie pił.... jesli ktoś odwraca kota ogonem i sprawia, ze druga osoba, która mu zwraca uwagę na to, że za duzo pije czuje się winna i myśli ze może jednak to ona przesadza... jeśli wsiada za kółko po alkoholu.... jesli każda okazja jest dobrym powodem do napicia się... jeśli ktoś uważa że KAŻDY pije i że nie ma z tym żadnego problemu i zaprzecza swoim problemom.... to właśnie to wszystko wskazuje na to, że jednak taki ktoś ma poważny problem z alkoholem.
Mówisz, że u was jest spokojnie, nie ma awantur ani przemocy, bardzo mnie to cieszy, natomiast pierwsze co sobie myślę w takiej sytuacji to "jeszcze nie ma takiego problemu" "jeszcze", bo to wszystko co opisujesz, kłamstwa, zaprzeczenia, podbieranie pieniędzy, picie przy dziecku, to niestety wszystko naraz prowadzi do późniejszych awantur, do problemów w pracy itp. To że teraz nie macie takich problemów, to nie znaczy, że w przyszłości (jesli się nic nie zmieni), się one nie pojawią
Z tego co napisałaś, ja nie widzę, żebyś przesadzała, tylko tak samo jak ty widzę ten problem. Ale nie można tego wszystkiego usprawiedliwiać syndromem dda, bo w przypadku twojego męża moze to juz być uzaleznienie. Ja nie jestem ekspertem, bo czy ktoś jest lub nie jest alkoholikiem moze ocenić tylko psychiatra lub terapeuta. Dlatego najlepszym wyjściem by by było zasięgnięcie rady w miejscu, gdzie są tacy eksperci.

Michu, dziękuję za odpowiedź. Tylko jak w tej sytuacji zasięgnąć rady experta, jeśli tak jak pisałam, mój mąż w życiu do kogoś takiego się nie wybierze, bo uważa, że on tego nie potrzebuje? :/
17-12-2014 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
DDA a kłamstwa - zetka - 17-12-2014, 12:32

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DDA + nerwica gratis mycha88 41 61,756 22-08-2022 14:53
Ostatni post: Meder
Thumbs Up DDA (kobiety w związku) – wywiad (mail itp.) from.nessy 1 4,477 16-10-2018 10:17
Ostatni post: bwalaszczyk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości