Aktualny czas: 06-05-2024, 02:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak pomoc alkoholikowi
Autor Wiadomość
mase Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: jak pomoc alkoholikowi
Ja jestem DDA, on jest alkoholikiem. Nie przyznaje się przed sobą. Czasem ma przebłyski, ale szybko je tłumi. Wiem, że nic nie mogę zrobić. Znowu jestem załamana. Od 6 miesięcy chodzę na terapię. Doszłam do etapu, że powinnam wyjść z tego związku. Problem polegał na tym, że nie umiałam. Po ostatnim spotkaniu zmiękłam i już nie chciałam nic zmieniać. Mechanizmy zadziałały jak trzeba, wszystko wyparłam. Terapeuta wczoraj mi trochę namieszał, chociaż starałam się go nie słuchać i dzisiaj już jestem przybita. Przeraża mnie to, że mój partner pije, że nie chce się leczyć, że nie widzi problemu. Jak mam go zostawić? Boję się, że zniszczy sobie życie. Boję się, że ja bez niego sobie nie poradzę. Nie mam siły już z tym wszystkim walczyć. Teraz jestem skołowana. Jeszcze tydzień temu wiedziałam, że nie chcę go zostawić, ponieważ boję się samotności. Mój terapeuta mówi, że wypieram wszystko bo nie chcę cierpieć. Pewnie ma rację. 4 dni byłam szczęśliwa. Przez 4 dni nie widziałam tego, że pije. A teraz znowu wróciła świadomość. Odejść nie mam siły. Pomóc mu nie mogę. Nie wiem już co mam ze sobą zrobić. Dodam jeszcze, że pije codziennie, po kilka piw. Zachowuje się tak jakby nic nie wypił, przez co mój mózg wysyła mi sprzeczne sygnały i na bieżąco nie potrafię sobie uświadomić problemu. Dopiero na terapii odzyskuję rozum. Planuję z nim niedługo porozmawiać o leczeniu. Już raz próbowałam i skończyło się to fiaskiem. Obejrzałam filmik na stronie jak pomóc osobie uzależnionej. Gdyby jednak ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki to proszę o pomoc. Mój partner ma bardzo silne mechanizmy obronne. Ucieka przed jakąkolwiek wiedzą, która by go mogła zdołować. Od razu ją odrzuca i zapomina. Wszelkie strony związane z problemem alkoholowym omija z daleka.
26-01-2012 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
jak pomoc alkoholikowi - fifilinka - 11-06-2011, 23:20
RE: jak pomoc alkoholikowi - mase - 26-01-2012 20:29

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Prośba o pomoc w sprawie uzleżnionej matki córka. 1 2,543 26-05-2018 15:45
Ostatni post: córka.
  Pomoc dla babci, gdzie zacząć ? bib 2 5,880 14-10-2014 11:15
Ostatni post: Wacek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości