Aktualny czas: 23-09-2019, 17:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z alkoholem. Znowu....
Autor Wiadomość
Mariusz1868 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Exclamation Problemy z alkoholem. Znowu....
Witam,

Mam na imię Mariusz. Mam 52 lata i już od przeszło 20 lat staram się skończyć z alkoholem. Nie udaję mi się to jednak. Zawsze kiedy przestaję pić tylko o tym myślę i tym samym wracam do tego szybko. Jak wytrzymać bez alkoholu dłużej niż miesiąc ? Osoby które mają ten sam problem zachęcam do udzielania się w tej dyskusji. Co zrobić aby nie myśleć o piciu ?
03-12-2013 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heavy86duty Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
RE: Problemy z alkoholem. Znowu....
(03-12-2013 15:14)Mariusz1868 napisał(a):  Witam,

Mam na imię Mariusz. Mam 52 lata i już od przeszło 20 lat staram się skończyć z alkoholem. Nie udaję mi się to jednak. Zawsze kiedy przestaję pić tylko o tym myślę i tym samym wracam do tego szybko. Jak wytrzymać bez alkoholu dłużej niż miesiąc ? Osoby które mają ten sam problem zachęcam do udzielania się w tej dyskusji. Co zrobić aby nie myśleć o piciu ?

A ja mam do ciebie pytanie- na ile to ty piszesz a na ile pisze to alkoholik na kacu z wyrzutami sumienia, ze znow sie nie udalo, ktory szuka znow okazji do hlania?? O czym mysla tacy ludzie jak ty gdy znow pija dzien po dniu?
03-12-2013 16:56
Michu Offline
Administrator

Liczba postów: 983
Hej hej Heavy86 nie tak ostro...

Witaj Mariuszu na forum. Jest wiele roznych sposobow aby nie myslec o piciu, mozna na przyklad porozmawiac o tym z kims bliskim, mozna chodzic na terapie i tam poznawac nowe metody, mozna rowniez chodzic na rozne grupy wsparcia i mittingi dla AA. Mysle, ze jak przyjdzie taki krytyczny moment, ze czujesz, ze musisz sie napic, to mozna sprobowac to przeczekac, powiedziec sobie "przez najblizsza godzine nie wypije" i potem sie czyms zajac, poczytac ksiazke, poogladac tv, pogadac z kims, wziac zimny prysznic, wyjsc na spacer, pojsc do sklepu, zadzwonic do kogos. Jest duzo rzeczy do zrobienia, a po tej godzinie, znowu sobie dac kolejna godzine, ale chodzi o to zeby nie wyczekiwac z zegarkiem w reku, kiedy tagodzinaminie, tylko nprawde zajac sie czyms co cie pochlonie. Z biegiem czasu ta chcec sie bedzie pewnie zmniejszac a ty zaczniesz sobie radzic z problemami w inny sposob niz picie. Kosztuje to sporo wysilku ale da sie.
03-12-2013 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariusz1868 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
heavy86duty rzeczywiście byłeś bardzo pomocny w tej kwestii...
Michu dziękuję za poważnie potraktowany temat i spróbuje dostosować się do wskazówek może pomogą
04-12-2013 09:14
Michu Offline
Administrator

Ja mysle, ze pomogą. A tym co pisze heavy sie nie przejmuj, bo z tego co widze to wlecial tu tylko na chwile, zeby mętlik zrobić.
04-12-2013 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kadir Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Jeśli masz problem z alkoholem to najlepiej jest iść na jakąś terapię by wiedzieć jak radzić sobie właśnie w takich sytuacjach.
09-11-2016 23:11
Michu Offline
Administrator

Reklamę ośrodka usunęłam, ponieważ jest to niezgodne z regulaminem naszego forum.
10-11-2016 00:37
Odpowiedz